Překvapivé objevy – 4. ročník

Děti měly  zadaný dobrovolný úkol v době "nouzového stavu". Vyhledat ve svém okolí  nebo zahradě nového živočicha, kterého ještě nikdo nespatřil. Někteří žáci přidali i překvapivé informace. Rádi se o ně podělíme 🙂

Zlatka

Tento živočich se jmenuje Jata Patája. Našli jsme ho poraněného na stromě proto mu chybí jedno křídlo. Je to zmutavaná žirafa s ptákem. Doživá  se nekonečna. Vyskytuje se na mracích nebo se někomu prochází po střeše. Toto je jeden z posledních a je to mládě tipuju mu tak na 50 let .

Barča

Živočich nalezený na skalisku "Čerťák" na Provodově. Jmenuje se Oříšek lesní a živí se výhradně oříšky.

Tedík

Jmenuje se Krokolok. Co krok, to lok. Hodně toho vypije, až 15 litrů denně. Je to kanibal. Žere vlastní druh (silnější přežije). A právě proto je poslední svého druhu. Ale přežije i na prstíkách malých dětí do 10 let. Ufff, už je mi jedenáct! Dospělí jedinec má až 6 polen dlouhý trup. Hnízdí v udírnách, v jejich okolí a šopách. Dožívá se 1200 let. Tento jedinec má tak 958 let. Pamatuje i Karla IV. V zimě hybernuje a s prvními jarními prstíky nabírá síly.

Výskyt: Březůvky
😁
Máme ho rádi, přejeme dlouhý život, proto se o něj dobře staráme. Škoda, že dochází prstíky. Nechcete se přijít podívat? 🙂
Daník
Daník

Tento živočich se jmenuje BAKTERÍK.
Živí  se bakteriemi a viry a kdo ho má doma, tak je pořád zdravý.